PCMC & UNİTEK KAĞIT İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Temizlik kağıdı, nonwoven, hijyen, ambalaj baskı ve torba dönüştürme endüstrileri için yüksek performanslı makinelerinin tasarımı ve üretiminde lider PCMC, Türkiye  Kağıt Sanayisine daha etkin bir hizmet sağlamak amacıyla Ünitek Kağıt ve Kimya şirketi ile  Tek yetkili temsilcilik anlaşması imzaladı.

Resmi anlaşma İtalya'nın Lucca kentinde düzenlenen MIAC 2023 fuarında imzalandı.

PCMC, BW Converting Solutions (BWCS) platformu Hijyen Bölümü'nün ayrılmaz bir parçasıdır. İstanbul merkezli Unitek Kağıt ve Kimyasallar, 1999 yılında Dr. Ümit Coşkuner tarafından Türkiye'de hızla büyüyen kağıt endüstrisine hizmet etmek üzere tasarlanmış bir danışmanlık ve mühendislik şirketi olarak kuruldu.

Unitek, kağıt hamuru ve kağıt sektöründeki uluslararası tanınmış şirketleri münhasıran temsil etmektedir ve derin entegrasyonu ve sektördeki uzun yıllara dayanan deneyimi sayesinde PCMC'ye sağlam desteği garanti edecektir.

Bu yeni anlaşma, PCMC, Unitek ve temizlik kağıdı sektöründe yer alan, inovasyonu, daha iyi performansı ve giderek daha rekabetçi sonuçları hedefleyen tüm Türk şirketlerinin yeni bir stratejik çerçeve altında büyümesine yardımcı olacak.